Kontakt os gerne for et uforpligtende tilbud på større bestillinger.
- Home
- Likør og sirup til drinks
- A.H. Riise Pharmacy Licorice Shot
Leveringsomkostninger og rabatkoder tilføjes ved kassen
Prices are currently displayed in DKK (Denmark)
Select a new currency and country below
A.H. Riise Lakrids Shot er en hyldest til én af de mest entrepenante danskere, Albert Heinrich Riise, der med stor succes drev sit apotek i Charlotte Amalie på St. Thomas i perioden 1838 til 1878.
Apoteker Riises Lakrids Likør Shot, som med en smag af netop lakrids udover det sædvanlige, vil være med til at sætte helt nye standarder for begrebet - Lakrids Shot.
Man mærker håndværket bag. Her er tale om et produkt, som har været i de bedst tænkelige menneskehænder fra start, til Riise Lakrids Shot endelig finder hvile i den elegante flaske. Den er lavet, på en base af premium vodka, blandet med engelsk lakrids, lakridsrodspulver og salmiak - en fantastsik oplevelse!
For at købe vin og spiritus hos Glad for vin skal du være over 18 år.
Er du over 18 år?
Kontakt os gerne for et uforpligtende tilbud på større bestillinger.
Flasker op til 150 kr.: Minimum 60 flasker
Flasker over 150 kr. Minimum 30 flasker
Bemærk venligst, at storkøbspriser ikke gælder for alle vine eller for varer, der allerede er på tilbud. Kontakt os, og vi hjælper dig med at finde den bedste løsning.